سبد (0)

روش های تربیت بوته خیار

مراحل روش های تربیت بوته خیار

خیار، تنها با یک ساقه اصلی رشد می کند، به این صورت که روی ستون های چوبی، نی یا نخ به صورت عمودی، گره زده می شوند. این روش به عنوان روش معمول و متداول کاشت خیار شناخته شده است. این روش، کاشت خیار را آسان کرده  و شما را قادر می سازد که بیشترین میزان عملکرد را داشته باشید.

 

مراحل روش های تربیت بوته ی خیار

 1. روش هاي تربيت بوته ي خيار مرحله 1
  1

  در صورت کاشت در گلخانه،  خیارها را در جعبه های کاشت یا گلدان بکارید. در غیر این صورت، آنها را بطور معمولی  در باغ بکارید.
 2. روش هاي تربيت بوته ي خيار مرحله 2
  2
  کاشت خیار در گلخانه:
  • تعدادی ستون چوبی عمودی بین هر کیسه یا گلدان گذاشته و آن را تا انتهای سقف گلخانه ادامه دهید.
  •  تعدادی سیم  یا نخ را به صورت افقی  در طول سقف، بگذارید.
  • برگ های خیارها را روی ستون های چوبی و یا به صورت طولی روی سیم یا نخ بکشید تا رشد کنند. در واقع وقتی خیارها رشد کردند، روی آنها آویزان می شوند.
   
 3. روش هاي تربيت بوته ي خيار مرحله 3
  3

  کاشت خیار در باغ:
  • قرار دادن ستون چوبی به صورت عمودی بین هر بوته ی خیار در خاک.
  • سیم یا نخ ها را به صورت افقی در دو طرف  هر ستون گره بزنید. ممکن است ستون های چوبی بیشتری برای محکم کردن بوته ها در خاک، نیاز داشته باشید.
  • گیاه خیار را برای رشد روی ستون ها و سپس در طول سیم یا نخ، هدایت کنید.
   
 4. روش هاي تربيت بوته ي خيار مرحله 4
  4

  هر یک از گره ها برای گیاه به عنوان یک تیکه گاه در طول دوره ی رشد محسوب می شود.
   
 5. روش هاي تربيت بوته ي خيار مرحله 5
  5

  برای کمک به روند رشد صحیح، باید مطمئن شوید که تمام قسمت های جانبی، گل ها و برگها ، به سیم یا نخ ها بسته شده اند. در این مرحله،  هر دو برگ پیچک مانند گیاه را به سمت سیم ها و نخ های افقی هدایت کنید، تا مطمئن شوید تمام قسمت های گیاه به ستون های چوبی بسته شده اند.
تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین - بانک ملت پرداخت آنلاین - بانک پارسیان پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان