سبد (0)

آموزش خرید نهال بلوط

مراحل آموزش خرید نهال بلوط

در خانواده ی  بلوط، بیش از 600 گونه درخت وجود دارد. درخت بلوط، در مناطق معتدل رشد می کند. در این مقاله، روش خرید درخت بلوط جهت کاشتن در مزرعه یا باغچه آموزش داده می شود. جالب است بدانید که درخت بلوط قادر است تا 200 سال عمر کند. 

مراحل

 1. آموزش خرید نهال بلوط مرحله 1
  1
  با یک فرد که با انواع درختان آشنایی دارد، تماس بگیرید. 
  این فرد به شما کمک می کند تا بفهمید که چه نوع درختی برای استان یا شهر شما مناسب است. 
   
 2. آموزش خرید نهال بلوط مرحله 2
  2
  از یک گلخانه، چند نهال بلوط خریدری کنید.
  خرید یک نهال بلوط که قطر آن بین 2.5 تا 5 سانتی متر باشد، دردسر کمتری دارد و کمتر نیاز به مراقبت دارد. 
   
 3. آموزش خرید نهال بلوط مرحله 3
  3
  به هنگام خرید نهال بلوط، به چند نکته توجه کنید.
  وقتی می خواهید نهال بلوط بخرید، گونه ای را انتخاب کنید که مخصوص منطقه ی شما باشد و با خاک و آب و هوای منطقه ی شما سازگار باشد. 
   
 4. آموزش خرید نهال بلوط مرحله 4
  4
   خاک و نور آفتاب منطقه ی خودتان را بررسی کنید. 
  با استفاده از یک دستگاه تست pH، بررسی کنید که آیا خاک زمین شما اسیدی است یا قلیایی. سپس مکانی که قرار است درخت بلوط را در آن بکارید، از نظر میزان تابش نور خورشید  بررسی کنید. این عوامل به ما کمک می کنند تا بفهمیم که چه نوع درخت بلوطی برای زمین ما مناسب است. به عنوان مثال، درخت بلوط، خاک لومی یا ماسه ای با زهکشی مناسب را می پسندد و هر روز، حداقل به 4 تا 6 ساعت نور آفتاب نیاز دارد. 
   
 5. آموزش خرید نهال بلوط مرحله 5
  5
  اگر برخی از درختان بلوط با خاک زمین شما جور نیستند و رشد نمی کنند، گونه های مقاوم بلوط را انتخاب کنید. 
  گونه ی مجستیک(majestic) از درخت بلوط، به آرامی رشد می کند و طول آن به 24 متر می رسد و تا 24 متر گسترده می شود. 
   
 6. آموزش خرید نهال بلوط مرحله 6
  6
   با کاشتن بلوط از گونه ی sawtooth  پس از شش سال این درخت، بلوط تولید می کند.
  گونه ی بلوط Sawtooth در حد متوسط به آب نیاز دارد و خاک شور را تحمل می کند اما خاک قلیایی را تحمل نمی کند. این گونه از بلوط، سایه ی قابل توجهی ایجاد می کند، به طوری که شاخه های آن 12 تا 18 متر گسترده می شوند و اگر بالغ باشد، ارتفاع آن تا 18.3 متر می رسد. 
 7. آموزش خرید نهال بلوط مرحله 7
  7
  به صورت آنلاین، نهال بلوط خود را خریداری کنید.
  در اینترنت جستجو کنید تا سایت هایی که درخت بلوط به فروش می رسانند را پیدا کنید. فروشندگان معروف نهال، توضیحات و شرایط رشد بلوط را به شما ارائه می دهند. و به شما کمک می کنند تا یک نوع نهال بلوط مخصوص محل خودتان خریداری کنید. 
   
 8. آموزش خرید نهال بلوط مرحله 8
  8
   به خاطر استحکام و زیبایی، می توانید یک نهال بلوط قرمز خریداری کنید. 
  در فصل پاییز،رنگ شاخ و برگ درخت بلوط قرمز، متمایل به زرد، قهوه ای و قرمز روشن است. در ده سال اول، این درخت بلوط هر سال به مقدار 76 سانتی متر رشد می کند. ارتفاع این درخت به هنگام بلوغ به 18 تا 23 متر می رسد؛ و شاخ و برگ آن به مقدار 13 متر گسترده می شود.  
 9. آموزش خرید نهال بلوط مرحله 9
  9
   اگر یک پین بلوط خریداری کنید، طول آن تا 21 متر می رسد و شاخه های آن در خاک اسیدی، تا 13 متر گسترده می شوند. 
  از پین بلوط ها بیشتر برای تزئین و محوطه سازی استفاده می شود زیرا مصرف آب این درختان در حد متوسط است و در طیف وسیعی از خاک ها، به خوبی رشد می کند. با رشد این درخت، شاخه های پایینی آن از بین می روند، زیرا نور خورشید نمی تواند به این شاخه ها برسد.  
 10. آموزش خرید نهال بلوط مرحله 10
  10
  اگر به یک درخت تنومند با عمر زیاد نیاز دارید، می توانید درخت بلوط سفید بکارید. 
  درخت بلوط سفید، بلوط های زیادی تولید می کند و به خاک مرطوب اسیدی، با زهکشی مناسب نیاز دارد. طول بلوط سفید، به 15 تا 24 متر می رسد و به همین اندازه نیز گسترده می شود. 
   
 11. آموزش خرید نهال بلوط مرحله 11
  11
   در صورت امکان می توانید یک درخت بلوط بید مانند، خریداری کنید. 
  درخت بلوط بید مانند، جهت کاشتن در پارک ها و خیابان ها بسیار عالی است. این درخت، هر سال به مقدار 60 سانتی متر رشد می کند و طول آن به 18.3 متر می رسد و به مقدار 10 متر گسترده می شود. این نوع درخت، خشکسالی و کم آبی و خاک شور و آلوده را تحمل می کند و به طور متوسط، به آب نیاز دارد. 
   
 12. آموزش خرید نهال بلوط مرحله 12
  12
  می توانید یک بلوط ویرجینیا خریداری کنید. 
  ارتفاع این نوع درخت بلوط، به 24.4 متر می سد و  قطر سایه ی تولید شده توسط آن، به 24 متر می رسد. این درخت، بسیار جذاب است و در تمام طول سال، سبز باقی می ماند. 
تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین - بانک ملت پرداخت آنلاین - بانک پارسیان پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان