به آموزشگاه زراعت یار خوش آمدید.

سبد (0)

آموزش‌های پیشنهادی فرادرس

آموزش خاکپوش کردن ساقه گیاه سیب زمینی

مراحل آموزش خاکپوش کردن ساقه گیاه سیب زمینی


خاکپوش کردن سیب زمینی بخش مهمی از روند رشد سیب زمینی است. این  کار شامل جمع آوری خاک های  اطراف گیاه به شکل  تپه، برای جلوگیری از جوانه زنی جدید  و  سبز و سمی  شدن سیب زمینی است. همچنین بسیاری از سیب زمینی ها از ساقه های دفن شده به وجود می آیند. همچنین برای جلوگیری از عفونت شدید کمک می کند. این مقاله چگونگی خاکپوش کردن سیب زمینی ها را به شما نشان میدهد.

 

مراحل خاکپوش کردن ساقه ی گیاه  سیب زمینی 

 1. Image titled Earth Up Potatoes Step 1
  1
  سیب زمینی را در زمان مناسب خاکپوش کنید. خاکپوش کردن باید قبل از سبز شدن سیب زمینی انجام شود زیرا اگر سیب زمینی سبز شود، سمی و غیر قابل خوردن می شوند. وقتی ساقه گیاه به ارتفاعی  حدودا 20 سانتیمتر (8 اینچی) رسید، خاکپوش کردن را شروع کنید.
   
 2. Image titled Earth Up Potatoes Step 2
  2
  با استفاده از کج بیل خود، خاک جمع آوری شده ی اطراف ساقه گیاهان سیب زمینی را به دور ساقه گیاه بکشید. از خاک کافی استفاده کنید تا فقط 5 سانتیمتر (2 اینچ) از ساقه در بالای خاک مشاهده شود. اطمینان حاصل کنید که ساقه گیاه برای رشد بیشتر، به اندازه کافی بیرون از خاک است. غده ها به شدت نیازمند نور خورشید اند تا سبز و سمی نشوند. در حالی که این کار را انجام می دهید، فرصت مناسبی برای وجین کردن علف های هرز یا از بین بردن دیگر آلودگی هاست.
   
 3. Image titled Earth Up Potatoes Step 3
  3
  خاکپوش اطراف گیاه را حفظ کنید. در طی هفته های بعدی ،مراقب سیب زمینی ها باشید تا  زمین با باران های سنگین شسته نشود. برای جلوگیری از این رخداد،خاکپوشتان را با شیب تند نسازید. همان طور که گیاه رشد می کند، روند خاکپوش کردن را برای هر 10-15 سانتی متر (4 تا 6 اینچ) رشد جدید، تکرار کنید. این جمله بدین معنی ست که این روند باید 3 یا 4 بار در طول هر فصل تکرار شود.
تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین - بانک ملت پرداخت آنلاین - بانک پارسیان پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان