کسب درآمد در زراعت یار کلیک کن
سبد (0)

آموزش کاشت و پرورش زردک وحشی

مراحل کاشت و پرورش زردک وحشی


زردک وحشی یا هویج وحشی (Pastinaca sativa) ریشه یک سبزی است که با گیاه هویج مرتبط است. زردک وحشی شبیه هویج می باشد، اما بسیار کمرنگ تر از هویج هستند ولی  عطر و طعم قوی تری دارند. همانند هویج، زردک نیز بومی Eurasia  هستند و از دوران باستان بعنوان یک گیاه خوردنی شناخته شده است.

 

مراحل

 1. Image titled Plant Parsnips Step 1
  1
  مکان موردنظر جهت کاشت زردک را آماده کنید. خاک را با یک چنگک (fork) نرم کنید و علف های هرز یا سنگهای بزرگ را از بین ببرید. برای ایجاد یک سطح صاف از شن کش (rake) استفاده کنید. از یک هد برای شن کش استفاده کنید تا به آرامی خاک را  فشار دهد  و بار دیگر سطح را صاف کنید.
   
 2. Image titled Plant Parsnips Step 2
  2
  یک تکه ریسمان  روی سطح خاک قرار دهید تا مطمئن شوید که ردیف های کاشت را در یک خط مستقیم حفر می کنید. شما همچنین برای محکم کاری می توانید یک تخته ی چوبی در کنار خطی که ساخته اید، قرار دهید.  تخته چوبی درست در کنار خطی که از طریق ریسمان درست کرده اید بعنوان یک راهنما برای شما می باشد.
 3. Image titled Plant Parsnips Step 3
  3
  از یک نی یا چوب یا هر ابزار دیگری، برای حفر سوراخ های باریک که بتوان بذرهای زردک را در آن قرار داد، استفاده کنید. سوراخ باریکی که ایجاد کردید باید  حدود 1 سانتیمتر (0.4 اینچ) عمق داشته باشد. بذر زردک را در سوراخ بکارید. بذرها را درون حفره ها قرار دهید و در فاصله توصیه شده روی پاکت بذور، بذرها را بکارید. اگر شما بیش از یک بذر در هر سوراخ کاشتید باید یک فاصله 45 سانتیمتری (17.7 در)  بین هر گودال در نظر بگیرید.
Image titled Plant Parsnips Step 4
 1. Image titled Plant Parsnips Step 5
  1
  با استفاده از کج بیل، بذرهای زردک را به آرامی با خاک بپوشانید. سپس، با استفاده از سر فلزی شن کش، خاک را به آرامی روی بذر فشرده کنید.
   
 2. Image titled Plant Parsnips Step 6
  2
  اگر خاک خشک بود، بذرهای زردک را آبیاری کنید. در طول فصل رشد گیاه زردک، خاک باید مرطوب و بدون علف های هرز نگهداری شود.
   
 3. Image titled Plant Parsnips Step 7
  3
  برای محافظت از گیاهان زردک در برابر سرمای بهاره، یک چهارچوب و قاب برای پوشش دادن گیاهان با استفاده از دریل بسازید. روی دو طرف چهارچوب را با پارچه بپوشانید یا آنها را با چوب ثابت نگه دارید. هنگامی که بذرها جوانه زدند و گیاهان زردک از طریق خاک قابل مشاهده شدن، موانع و چهارچوب ها را بردارید.
تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین - بانک ملت پرداخت آنلاین - بانک پارسیان پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان